Únor 2010

Karin Jáckelová - Už nejsem vaše dcera

18. února 2010 v 17:04 Knihy
Teprve smrt milovaného bratra George dodala Monice sílu uniknout z rodinného pekla. Ve zdánlivě počestné měšťanské rodině se odehrávalo nepochopitelné drama. Otec a dva starší bratři po řadu let Moniku sexuálně zneužívali, matka ji prodávala cizím mužům. Strastiplnou cestu mladé dívky zpátky do normálního života, její trýznivé vnitřní zápasy líčí tato kniha v otřesném svědectví o osudu mladé ženy, jež vinou svých nejbližších celé dětství nepřestavitelně trpěla. Nakonec podala na otce trestní oznámení. Po několika letech byl pro sexuální zneužívání vlastní dcery odsouzen.

Jáá: Nechápu jak se vůbec může něco takovýho dít...Knížka asi neni jen tak pro někoho,jestli nemáce silné nervy tak to radši nečtěte:)


Christiane F. - My děti ze stanice ZOO

18. února 2010 v 16:59 Knihy
Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.

Jáá: Moje nejoblíbenější knížka...Opravdu hodně doporučuju! Je to psáno přesně tak,jak to odvyprávěla autorka!


Guillaume Musso - Protože tě miluji

2. února 2010 v 16:06 Knihy
Jednoho dne se v losangeleském obchodním středisku ztratí pětiletá Layla, dcera úspěšného psychologa Marka Hathawaye a známé houslistky Nicole. Marně po ní pátrá policie i zoufalí rodiče. Nikdo je nekontaktuje, nikdo nežádá výkupné… Mark celou situaci neunese - odejde od své ženy, opustí zavedenou praxi a přestane se stýkat i se svým nejlepším kamarádem Connorem McCoyem. Propadne se až na dno společnosti, mezi bezdomovce, narkomany a prostitutky. Pět let žije Mark na ulici a doufá, že dcerku přece jen najdou. A pak se dívenka nečekaně objeví na stejném místě, odkud zmizela. Kde celou tu dobu byla? Kdo se o ni staral? Proč se teď vrátila? A proč se náhle její matka chová tak podivně? Policie i otec čekají na odpověď, ale Layla mlčí. A když konečně promluví, její slova nejenže nic nevysvětlují, ale činí záhadu ještě větší...
Můůj názor: zajímavá knížka s dokonale překvapivým koncem...Možná se zdá složitá,není to jen příběh marka a jeho dcery ale i dalších lidi,kteří se navzájem proplétají.Překvapivě jsem se v ní dobře zorientovala:)A vážně ji doporučuju..jak ji začnete číst,neodtrhnete se od ní:)